Panely jsou vyrobeny z několika vrstev upravených plechů o minimální tlouštce 8/10mm,které jsou vyplněny vysoce kvalitním tepelně izolačním a samozhášecím materiálem. Vnitřní strany panelů jsou bílé,jejich vnější povrch je galvanizovám a potažený vrstvou PVC. Barva záleží na přání zakazníka, který může vybírat z bílé, modré nebo červené barvy. Za ůčelem zlepšení těsnosti mezi panely jsou v kabině Saima Meccanica použity prvky ze zušlechtěné oceli, tvořené bílími sekcemi ve tvaru H.

Nad stěnami kabiny jsou stropní filtry kabiny, vyrobené z vysoce filtračního materiálu přímo pro potřeby společnosti Saima Meccanica,které jsou vloženy do mobilních rámů pro jejich snadnou manipulaci při výměně stropních filtrů.

Proud vzduchu do kabiny je řízen tak, aby dosáhl optimální rychlosti, tlaku a distribuce, čímž se zvyšuje efektivnost funkce kabiny. K ohraničení této oblasti slouží nosníky a pláty stropní konstrukce vyrobené z oceli a potaženy vrstvou PVC.

Kabina je vybavena bočním vstupem umožnujícím vstup speciálnách objektů a manipulaci s nimi. Je nezávislý a skládá se ze šesti propojených křídel otevírajících se jako kniha a vytvářejí vstup o šířce cca 590cm. Křídla dveří jsou vyrobena z plechů té nejvyšší kvality, ve kterých jsou kontrolní průzory osazeny požárně bezpečnostními skly. Zavíraní vratových dveří je itegrováno do jejich samotných křídel , je velice jednoduché, pohodlné a přesné.

Odtah vzduchu je realizován přední nebo zadní stěnou přes dokonalou filtraci a není potřeba provádět žádné dodatečné stavební práce pouze podlaha v místě instalace musí být plochá a rovná.

Termoventilační jednotka obsahuje radiátor a spalovací komoru,která dvojitá ,je vyrobena z nerezové oceli a upevněna na pohyblivé desce ,která podporuje elastický pohyb zbůsobený tepelným rozpínáním.

Teplota lakování - obvykle kolem 20°C - lze ji nastavit na jakoukoli hodnotu dle posouzení obsluhy.

Teplota sušení - garance teplotního nárůstu u modelu FL2je 65°C.

Servopohon vzduchových klapek - Belimo 2x

Kotel: dvojitý nerezový výměník + spalovací komora 180.000 kcal/h

Osvětlení: horní 30°sklon 4x 30w neonová zářivka celkem 700lux

Vrata: 6x křídlo

Ovládání: Programátor plný automat s možností regulace otáček el.motorů a seřizování přetlaků v kabině( není ve standartní vybavě)

Sací a výfukové potrubí: do výše přípojných míst agregátu

Výkon: 22.000-26.000m3/h (dle přání zakázníka)

Energetická náročnost: 18kw